Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu
Hikayemiz

Hikayemiz

 

2004 yılında sırt çantası ile yaptığımız gezilerden edindiğimiz tecrübeleri paylaşmak için açtığımız Varuna Gezgin Kafe daha sonra diğer seyahat gönüllülerinin verdiği destekler ile hızla büyüdü. Geçen 10 yıl zarfında 240 personelimize dünyayı gezmeleri için maddi destek verdik, yüzlerce gezgine ekipman ve bilgi desteğinde bulunduk, yolları Eskişehir, Ankara ve İzmir’e düşen binlerce sırtçantalı gezgin turiste ücretsiz konaklama ve rehberlik hizmeti sağladık.

10 yılda 145 ülkeye yaptığımız gezilerde gördüğümüz değişik yemek, eğlence, işletmecilik kültürlerini Eskişehir, Ankara ve İzmir’e taşıdık. Kafe ve Restorant işletmeciliğinde bir çok konuda Türkiye’ye ilkleri getirip öncülük yaptık. Bu yeniliklerin çoğu hem müşteriler hem de medya tarafından büyük destek ve beğeni topladı. Uzun bir Güney Amerika seyahatinden gelen ekip Ankara ve İzmir ile başlayan şubeleri Cafe del Mundo (Dünya Kafe) ismi ile açmaya karar verdi. Amacımızı ‘Değişik ülkelerde sırtçantalı gezginlere destek veren ve dünya kültürlerini müşterilerinin ayaklarına getiren Dünya Kafe’ler açmak’ olarak belirledik.

Bu çıktığımız yolculukta ortağımız ve yol arkadaşımız olan Özge, Emre, Erdem, Halil, Oytun ve Emrah’ında Varuna Gezgin ekibine katılması ile bir köy enstitüsü mantığı ile başlayan yolculuğumuz Dünya Kafe’ler (Cafe del Mundo) ile büyümeye ve dünyaya açılmaya doğru gidiyor.

Murat Fıçıcı
Varuna Gezgin Kurucusu

8 Comments

 1. Selamlar
  Elliye yakın ülke ve buna bağlı şehirlerini gezdim.ama sizin gezilerinizin Bambaşka ilk fırsatta katılabilme şansına sahip Olmayı çok arzu ederim
  Faaliyetlerinizin Devamını ve. Başarılar dilerim
  Sayfanıza mail adresimi yollamış bulunuyorum

 2. Sizi dün akşam İz Tv de izleyerek tanıma fırsatı buldum.Ben de gezmeyi sevenlerdenimBazı gezilerinize katılmak isterim.gerekli bilgilerim ektedir.saygılar.

 3. Merhaba gezi planlarınızda nereler var Peru gezisi istiyorum

 4. Sevgili Varuna Ekibi birkac gezi bölümünüzü zevkle seyrettim ve çok etkilendim yeni emekli bir bayan olarak benide aranıza almanız dileğiyle…..

 5. Tebrik ediyorum tutkunuzu,gezme aşkınızı :)

 6. Sizi ve ekip arkadaşlarınızı Tebrik ediyor be canigonulden kutluyorum.

 7. Anlatılır gibi değil fakat hayalini kurduğum şeyi başardığınızı görmek beni çok mutlu etti.Eğer bir gün size katılma şansım olursa dünyalar benim olur :)

 8. Iz tv de yayinlanmis olan tum belgesellerinizi defalarca izledim. Tum ekibe kucak dolusu sevgilerimi yolluyorum

Bir Cevap Yazın